top of page
Flyfoto3.jpg

Polabský nadační fond

O nás

Polabský nadační fond je partnerskou neziskovou organizací developerské společnosti MPP Alfa a.s. Být společensky odpovědnou firmou je pro nás důležité. Proto jsme v roce 2014 založili Polabský nadační fond a od té doby jeho se prostřednictvím zabýváme společensky odpovědnými projekty na lokální úrovni, jako je například výstavba sociálního bydlení v Nymburce. Po rekonstrukci domu v ulici U Staré sladovny, dříve využívaného jako bowling bar a herna, zde vzniklo 7 nových bytů. Cílem bylo vybudovat dostupné nájemní bydlení, které umožní sociálně vyloučeným osobám a osobám ohroženým sociálním vyloučením vstup do nájemního bydlení. Byty jsou využívány osobami v bytové nouzi, které nemají kvalitní bydlení a zázemí pro život, například matkami samoživitelkami. Vedle toho finančně podporujeme lokální sportovní spolky, vzdělávací a kulturní organizace. 

Naše aktivity

na lokální úrovni města Nymburka a okolí se zaměřujeme na podporu následujících oblastí

Image by Ashley Light
Art Class
mladí Gymansts

Sociálně slabší skupiny obyvatel

Vzdělávací a kulturní organizace

Sportovní aktivity dětí a mládeže

Aktuality

Finanční dar malé Bertě a rodině Stejskalových Kopírovat Kopírovat
Finanční dar malé Bertě a rodině Stejskalových Kopírovat Kopírovat

8. června 2023

Ve středu 8. 6. jsme spolu se starostou města Nymburka předali na nymburské radnici peněžitý dar malé Bertě a jejím rodičům. Celkem 40 tisíc korun pomůže rodině Stejskalových v péči o malou dceru, a hlavně k úhradě pravidelných neuro-rehabilitací. Děkujeme i ostatním partnerům akce Rockový guláš na Špičce, kteří také přispěli a doufáme, že Bertičce s rodinou bude dařit co nejlépe.

Nové, bezpečnější branky pro malé fotbalisty z AFK Nymburk Kopírovat
Nové, bezpečnější branky pro malé fotbalisty z AFK Nymburk Kopírovat

24. srpna 2022

Fotbalovému oddílu AFK Nymburk jsme darovali nové hliníkové fotbalové branky v hodnotě 59.840,- Kč. Na bezpečnosti dětí při sportu nám záleží, a proto jsme rádi, že jsme k tomu mohli nákupem branek pro AFK přispět.

Projekt sociálního bydlení slaví čtyři roky
Projekt sociálního bydlení slaví čtyři roky

5. května 2022

Už čtyři roky poskytujeme bydlení lidem v tíživé životní situaci v rámci projektu sociálního bydlení ve spolupráci s Polabským nadačním fondem. Celkem 7 bytových jednotek momentálně obývají jak matky samoživitelky s malými dětmi, tak i penzistky nebo klientka s omezenou pohyblivostí. Děkujeme Sociálnímu odboru města Nymburka za podporu a věříme, že budeme společně pomáhat na potřebných místech ještě mnoho let.

Kontaktujte nás

Jižní 2233/2233, 288 02 Nymburk, Česko

Děkujeme za odeslání!

bottom of page